אזרחות אירופאית – שאלות תשובות

תהליך של קבלה של אזרחות אירופאית הוא תהליך לא פשוט אשר כולל מרכיבים רבים. להלן המדריך המלא לשאלות תשובות בנוגע לאזרחות אירופאית.

 

אזרחות אירופית – מי זכאי?

החל משנת 2004 הצטרפו כ 10 מדינות נוספות לאיחוד האירופי, רובן ממזרח אירופה. כיום כולל האיחוד האירופי כ 15 מדינות, אשר מאפשרות קבלה של אזרחות אירופאית. תושבי ישראל שנולדו במערב אירופה או שהוריהם נולדו בה, זכאים לאזרחות אירופית.

בשנת 2015 החליטה ממשלת פורטוגל לתת לצאצאיה היהודים שגורשו לפני כ 500 שנים אזרחות פורטוגלית, ומאחר ופורטוגל היא חברת האיחוד האירופי, אזרח פורטוגל נחשב לאזרח אירופאי הזכאי לקבל את ההטבות והזכויות שמהם נהנים כלל אזרחי אירופה, הפכה את הדרכון הפורטוגלי למבוקש ביותר בשנים האחרונות.

על מנת לקבל את האזרחות הפורטוגלית, על המבקש להיות יהודי מעל גיל 18, ללא עבר פלילי ואשר מוצא משפחתו הוא ממגורשי ספרד עם זיקה לפורטוגל. לאחר מכן, נבדק בשגרירות פורטוגל מקורות היסטוריים של המבקש ובדיקה האם הוא צאצא למגורשי ספרד ופורטוגל.

במידה ואכן נמצאו קשרים כאלו, ניתן להגיש בקשה לקבלת אישור מהקהילה היהודית בליסבון או בפורטו המוסמכת לאשר למבקש את הדרכון.

אזרחות פורטוגלית

כמה זה עולה?

הוצאה של אזרחות אירופית ופורטוגלית בפרט איננה זולה, מאחר ומדובר בתהליך ארוך אשר כולל בתוכו תהליך של איתור יורשים. מאחר והקהילה היהודית מבצעת את המחקר הזה, היא גובה כ 500 יורו, בנוסף למשרד המשפטים הפורטוגזי אשר גובה כ 250 יורו.

כמו כן, ישנן עלויות של אימות ותרגום של מסמכים שונים הקשורים באילן היוחסין המשפחתי, זאת מאחר ונדרשת בדיקה מעמיקה האם אכן מבקש הדרכון הוא צאצא של מגורשי ספרד, אשר התרחש לפני כ 500 שנה. על כן לעיתים ישנו צורך בבדיקה של ד.נ.א אשר עלותה מוערכת בכ 100 יורו, כמו גם עלויות נוספות הקשורות בחוות דעת ותרגום של מסמכים אשר עולים כ 550 יורו לערך.

 

כמה זמן אורך התהליך?

תהליך האזרחות האירופית משתנה ממדינה למדינה, כאשר מדובר בפורטוגל הדבר תלוי בעומס אשר מוטל על המשרדים הממשלתיים ועל הקהילה היהודית. ניתן לומר כי בדרך כלל התהליך אורך בין שנה לשנה וחצי, לכל היותר.

 

מדוע יש צורך להיעזר במשרד המתמחה בנושא?

. easy nationality היא החברה המובילה כיום בתחום הוצאה של אזרחות אירופית, ובפרט פורטוגזית

 באמצעות החברה תוכלו להרוויח זמן, כמו גם להיכנס למסלול המהיר לקבל האזרחות המיוחלת, זאת בזכות העובדה כי החברה מרכזת את כל התשלומים ונותני השירות למקום אחד, כמו גם ליווי צמוד של אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בליסבון אשר עתיר בניסיון, כמו גם העובדה כי הוא ממוקם במרחק הליכה משירותי משרד הפנים הפורטוגלי, דבר אשר מביא בסופו של דבר לקיצור תהליכים בצורה המהירה והיעילה ביותר.

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי