איך משקיעים באתונה מישראל?

אתונה מציעה תשואה גבוהה על השקעות בנדל"ן, מכיוון שבמהלך המשבר הכלכלי ביוון הפסיקו הבנקים להעניק משכנתאות ומחירי השוק ירדו – אבל עכשיו המדינה משתקמת והם עולים בחזרה. אז איך משקיעים באתונה מישראל בצורה המיטבית? הנה כל הפרטים.

בחירה נכונה של יעד להשקעה יכולה להיות כלי יעיל ליצירת הכנסה פאסיבית. בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות של השקעות נדל"ן ביוון בכלל ובאתונה בפרט. אז מלבד היותה עיר הבירה של יוון ואחד היעדים התיירותיים הכי מבוקשים ומוכרים בעולם, נראה שאתונה היא גם דרך מעולה לייצר תשואה גבוהה וקבועה.

 

למה דווקא אתונה?

השקעות נדל"ן ביוון, ובמיוחד באתונה זוכות להצלחה בגלל המשבר הכלכלי שעבר על יוון. לפני מספר שנים, הבנקים ביוון הפסיקו לאשר הלוואות ומשכנתאות לרכישת דירה במדינה. כפועל יוצא מכך, המחירים ירדו ולמעשה הגיעו לנקודת שפל. אבל עכשיו יוון כולה מתעוררת, המחירים מתחילים לעלות וזה בדיוק הזמן להשקיע כדי להצטרף להצלחה.

 

טיפים להשקעה נכונה

הדרך הנכונה להשקיע באתונה מישראל היא קודם כל לעשות את זה בליווי בעלי מקצוע. על פניו, אפשר גם להשקיע באתונה באופן עצמאי כי היא קרובה ונגישה. מצד שני, לבעלי המקצוע יש את הקשרים הנדרשים על מנת למצוא נכסים אטרקטיביים והם גם מכירים את ההיבטים השונים של התנהלות בירוקרטית מול עיריית אתונה וממשלת יוון.

 

שיקולי מיסוי ואמנות מס

שיקול לא פחות חשוב בכל הנוגע להשקעה נכונה בנכסי מקרקעין ביוון הוא כמובן המיסוי. קודם כל, כדאי לזכור שלישראל יש אמנת מס ייחודית עם יוון ובזכותה אפשר לשלם מס רק במדינה שבה הנכס נמצא. שנית, המיסוי ביוון נוח כי הממשלה עצמה מעודדת משקיעים זרים להגיע. נכון להיום, המיסים כוללים מס רכישה בגובה של כ-3% בלבד, מס שבח שעומד על 0% לעומת 25% בישראל ומס מקומי על שכירות שעומד על 15% ומאפשר להשיג תשואות גבוהות. בכל מקרה, ישראלים שרוכשים דירות באתונה לא משלמים כפל מס – כמו בהשקעות בארצות אחרות.

 

כמה כסף צריך כדי להשקיע?

השאלה המתבקשת היא עם כמה כסף אפשר להתחיל על מנת לבצע את ההשקעה באתונה. אז מבחינה כלכלית, ניתן למשל לקנות נדל"ן ביוון בהון עצמי של כ-200 אלף ש"ח בלבד וללא סיוע מימון בנקאי של משכנתא. אם רוצים להשיג בעלות על נכס יקר יותר, אפשר להתעניין לגבי הלוואות ומימון ולהתייעץ עם בעלי מקצוע מהתחום.

לסיכום, בשביל להשקיע באתונה מישראל צריך למצוא נכס מתאים ולבדוק את שיקולי המס הרלוונטיים ליחידים, קרנות וחברות. לאחר מכן, מגייסים את ההון הנדרש ומשלמים מס רכישה נמוך ואטרקטיבי. בהמשך, כל שנותר הוא להחליט האם להשכיר את הנכס כדי לייצר תשואה – או לשפץ ולמכור אותו. כך או אחרת, השקעה באתונה אטרקטיבית לישראלים ומשתלמת יותר מאשר במדינות אחרות.

 

אתונה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי