דרכון טורקי – אזרחות טורקית – המדריך המלא

בתקופה האחרונה מתעניינים תושבים רבים בישראל באפשרות של הנפקת דרכון זר ואזרחות אירופאית.

בעוד שהוצאה של אזרחות זרה והגשת בקשה לקבלת דרכון זר נעשות פעמים רבות מתוך שיקולים אישיים, אך הסיבה העיקרית שבגינה הוצאת דרכון אירופאי הפכה בשנים האחרונות לתהליך פופולארי שמעניין ישראלים רבים, היא בעיקר בזכות ההקלות שהחילו מדינות רבות באירופה על תהליך קבלת האזרחות האירופאית ואישורה. אחת מן המדינות האירופאיות הללו, היא שכנתנו – טורקיה, אשר הגישה את מועמדותה להצטרפות אל האיחוד האירופאי.

מתוקף מצבה הפוליטי – מדיני של תורכיה ודרישות הסף בהן מתנה האיחוד האירופי את קבלתן של מדינות כחברות קבועות בו, בקשת ההצטרפות של מדינת תורכיה לאיחוד האירופאי נמצאת בתהליכי משא ומתן כבר למעלה משני עשורים. עם זאת, טורקיה היא עדיין מדינה אירופאית עם פוטנציאל להפוך ביום מן הימים לחברה מן המניין באיחוד האירופי, ולפיכך – שווה בהחלט לבצע בדיקת היתכנות לגבי האפשרות של הוצאת אזרחות טורקית וקבלת דרכון טורקי.

יתרה מכך, הוצאת אזרחות תורכית עשויה להוות פתח לקבלה של אזרחות פורטוגלית, ופורטוגל עצמה דווקא נחשבת כחברה מן המניין באיחוד האירופי כבר משנת 1986. במדריך שלפניכם נסקור את היתרונות הגלומים בקבלת אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי, הקריטריונים לקבלת אזרחות תורכית, הקשר בין קבלת אזרחות תורכית להוצאת אזרחות פורטוגלית, והתהליך אותו תידרשו לעבור על מנת לקבל אזרחות אירופאית ודרכון זר.

 

מדוע כדאי להגיש בקשה לקבלת אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי?

ישראלים המקבלים אזרחות באחת מן המדינות הנחשבות כחברות באיחוד האירופאי ומוציאים דרכון אירופאי (למשל: דרכון פורטוגלי, דרכון פולני, דרכון גרמני, דרכון רומני, דרכון הונגרי וכדומה) נחשבים כאזרחים אירופאים לכל דבר ועניין, ונהנים מיתרונות רבים הגלומים בהיותם אזרחים של מדינה החברה באיחוד האירופאי. בין הזכויות המיוחדות הזמינות לבעלי דרכון אירופאי ישנן:

  • היכולת לעבור באופן חופשי וללא הגבלה בין מדינה למדינה בגבולות אירופה, בעזרת הדרכון האירופאי שהוצאתם.
  • הזכות להתגורר בכל אחת המן המדינות אשר מוגדרות כחברות מן המניין באיחוד האירופי: בריטניה, גרמניה, צרפת, פולין, הונגריה ועוד.
  • חסות מטעם הקונסוליות האירופאיות במדינות שלא קיימת בהן שגרירות מטעם מדינת ישראל.
  • אפשרות לעבוד בכל מדינה החברה באיחוד האירופי, ללא מגבלת זמן.
  • זכות לרכוש נכסי נדל"ן במדינות אירופאיות ולהשקיע בנדל"ן עם פחות מגבלות חוקיות.
  • הטבה של לימודים מסובסדים במוסדות אקדמיים במדינות אירופה שהן חברות האיחוד האירופי.
  • אפשרות להיכנס לארצות הברית ללא צורך בהצגה של ויזה – זכות השמורה לתושבי מדינות אירופה החברות באיחוד האירופאי בלבד.

 

הגשת בקשה לקבלת אזרחות טורקית אם כן, היא השקעה עם פוטנציאל מניב מאוד לעתיד, אם לוקחים בחשבון את האפשרות שתורכיה אכן תתקבל ביום מן הימים בתור חברה מן המניין באיחוד האירופאי. גם במידה וזה לא יקרה – הנפקת דרכון תורכי וקבלת אזרחות בטורקיה יכולות לקדם אתכם בתהליך קבלת אזרחות פורטוגזית, ופורטוגל היא כבר מדינה בעלת ותק באיחוד האירופי, על כל היתרונות הנלווים לכך מבחינתכם.

 

מה עליי לעשות כדי להגיש בקשה לקבלת אזרחות תורכית ודרכון תורכי?

אם גמלה בלבכם ההחלטה להגיש בקשה לקבלה של דרכון תורכי ואזרחות תורכית, יהיה עליכם להתחיל בפניה לקונסוליה התורכית.

שגרירות טורקיה בישראל היא הגורם הרשמי שאחראי על הטיפול בבקשה לקבלת דרכונים טורקיים. על מנת שההליך של קבלת אזרחות טורקית יתנהל בקלות וביעילות המירבית עבורכם, עליכם להבין לפני הכל מה הם אותם הקריטריונים אשר מגדירים את זכאותכם לקבלת אזרחות תורכית ודרכון תורכי.

 

מי זכאי לקבלת אזרחות טורקית?

כדי לקבל אזרחות טורקית עליכם לעמוד במספר דרישות אותן נסקור להלן:

  1. גיוס לצבא טורקיה ושירות חובה למשך מס' שנים
  2. ויתור מרצון על האזרחות הישראלית (עליכם לשקול היטב את הכדאיות של החלק הזה)
  3. הוכחת זיקה למדינת טורקיה וקשר דם לאנשים שעדיין יש להם אזרחות בטורקיה

 

את הקשר המשפחתי שלכם לאזרחים טורקיים יהיה עליכם לאשש באמצעות אסמכתאות שמוכיחות כי אכן יש לכם קרבת דם לאזרחים טורקיים.

פירושו של דבר הוא כי תידרשו להמציא מסמכים רלוונטיים, אישורים רשמיים, תמונות, וממצאים נוספים אשר יוכיחו את זיקתכם לתורכיה. כל מסמך אותו תספקו לשלטונות הטורקיים במסגרת תהליך הבקשה לקבלת אזרחות בתורכיה, יצטרך לעבור תרגום מקצועי לשפה הטורקית מאומת וחתום על ידי נוטריון.

מן הראוי לציין כי הליך אישור הבקשה לקבלת אזרחות תורכית ודרכון תורכי עשויים לקחת זמן ולהתעכב ללא הבנה של לשון החוק התורכי ודרישותיו בנושא. לפיכך, אם המטרה שלכם בקבלת אזרחות טורקית היא מלכתחילה להפוך לאזרחי האיחוד האירופי – הפתרון הבא עשוי לספק לכם מענה טוב יותר.

 

על האפשרות של יהודים ממוצא טורקי להוציא אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי

מבין הישראלים המגישים בקשה לקבלת אזרחות תורכית, מעטים מודעים לכך שישנה אפשרות פשוטה יותר לקבל דרכון אירופאי, והיא על ידי הגשת בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית. הוצאת אזרחות פורטוגזית הפכה אפשרית החל מחודש אפריל בשנת 2015 בזכות חוק חדש שמכיר ביהודים אשר התגוררו במדינת פורטוגל לפני כן וגורשו ממנה, כאזרחים פורטוגליים מן המניין אשר זכאים להעביר לדורות הבאים אזרחות פורטוגזית.

היות ויהודים ממוצא טורקי נחשבים בתור חלק מקבוצת מגורשי ספרד, משמעות הדבר הינה כי אם אתם צאצאים של אזרחים יהודים ממוצא תורכי בהווה או בעבר, אתם תוכרו כזכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי. אזרחות פורטוגלית נחשבת כאמור לאזרחות אירופאית מכל הבחינות, ודרכון פורטוגלי מציע למחזיקיו תועלות רבות ביותר.

 

הוצאת אזרחות טורקית ודרכון טורקי – האם זה משתלם?

בהתחשב במורכבות היחסית של הליך קבלת אזרחות בתורכיה והנפקת דרכון תורכי, לצד חוסר הודאות בנוגע למועד בו טורקיה תתקבל (אם בכלל) בתור חברה קבועה באיחוד האירופאי, אנו ממליצים לאלו מביניכם אשר שוקלים את האפשרות להוציא דרכון תורכי, לבחון את זכאותם לקבל אזרחות דווקא בפורטוגל.

ברבים מן המקרים, בתור יהודים ילידי תורכיה, תשמחו לגלות כי יש לכם זכאות לקבלת אזרחות פורטוגזית אשר תקנה לכם זכות להנפיק דרכון של פורטוגל, שהוא דרכון אירופי לכל דבר ועניין אשר מעניק לכם הטבות רבות ושוות ביותר.

משפחות ממוצא טורקי שיוציאו דרכונים פורטוגליים יוכלו להנות מאפשרות לרילוקיישן, מגורים, עבודה והשכלה גבוהה ללא עלות או במחיר מסובסד ונמוך להפליא, בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי. אין ספק כי מדובר בהשקעה כדאית ומשתלמת מאוד לטווח הרחוק עבורכם ועבור בני משפחותיכם.

 

טורקיה

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי