דרכון מרוקאי – אזרחות מרוקאית – המדריך המלא

במדינת ישראל מתגוררים אזרחים רבים שהם צאצאים ליהודים ממוצא מרוקאי. אף שלא רבים מודעים לכך, החל מ 2012 נחתם במרוקו חוק אזרחות מרוקאי חדש, אשר לפיו כל איש ואישה יהודים שמוצאם ממרוקו והתגוררו במהלך חייהם במדינת מרוקו, יהיו זכאים באופן אוטומטי להוציא דרכון מרוקאי וכן אזרחות מרוקאית ללא כל צורך בהגעה פיזית אל מרוקו.

אחד מן היתרונות המשמעותיים ביותר בקבלת אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקני, טמון בכך שלאנשים שיש בבעלותם דרכון מרוקני יש סיכוי גדול לקבל גם אזרחות פורטוגלית או אזרחות ספרדית – שהן אזרחויות אירופאיות של מדינות הנחשבות כחברות מן המניין באיחוד האירופאי, על כל הזכויות וההטבות הנגזרות מכך.

במדריך זה נדאג לסקור את כל תנאי הזכאות לקבלת אזרחות במרוקו והוצאת דרכון מרוקאי, לצד העלויות הגלומות בהוצאת דרכון מרוקני, פרטי התהליך של הגשת הבקשה לאזרחות מרוקאית והנפקת דרכון מרוקאי, והאופן בו יכולים יהודים ממוצא מרוקני להוציא אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגלית ולקבל דרכון אירופאי שמעניק הטבות רבות ומשמעותיות מאוד.

 

למה בכלל משתלם להוציא אזרחות אירופאית ולקבל דרכון זר?

להוצאת אזרחות במדינה אירופאית המשתייכת לאיחוד האירופי וקבלת דרכון אירופאי מטעמה (כגון דרכון ספרדי, דרכון פורטוגלי, דרכון פולני, דרכון גרמני, דרכון צרפתי, דרכון הונגרי, דרכון רומני, דרכון בריטי ועוד) – יש יתרונות ותועלות רבות מספור. אנשים אשר מחזיקים דרכון של מדינה החברה באיחוד האירופאי זכאים להטבות בלעדיות מתוקף היותם אזרחי מדינה אירופאית החברה באיחוד. בין ההטבות המיוחדות הללו תוכלו להנות מהיתרונות שלהלן:

  1. אישור להתנייד ללא הגבלה בתוך גבולות יבשת אירופה, ולעבור בין מדינות האיחוד האירופאי בחופשיות.
  2. אשרת עבודה שאינה תחומה בזמן במדינות השונות המאוגדות באיחוד האירופאי (עם אפשרות לעבוד במדינות כמו: גרמניה, צרפת, ספרד, הולנד ועוד).
  3. אפשרות לרילוקיישן לאירופה אל ערים עם רמת מחיה גבוהה ואפשרויות תעסוקתיות רבות, בכל אחת מן מדינות האיחוד האירופאי, למשל: רילוקיישן לברלין, רילוקיישן לפריז, רילוקיישן לפורטוגל וכדומה.
  4. אפשרויות להשקעה בנכסים באירופה, כדוגמת קניית נדל"ן במדינות האיחוד האירופאי והשקעות באירופה, ללא ההגבלות החוקיות המוחלות על משקיעים זרים.
  5. הטבה של סבסוד ללימודים באוניברסיטאות ומכללות באירופה – עם זכאות לרכישת השכלה אקדמית בעלות מופחתת או ללא עלות כלל.
  6. אשרת כניסה מיוחדת לארצות הברית בלי צורך בוויזת תייר. הטבה זו ניתנת באופן אוטומטי ובלעדי לאזרחים של מדינות האיחוד האירופי.
  7. הגנה מטעם השגרירויות המקומיות במדינות האיחוד האירופאי היכן שאין קונסוליה ישראלית.

 

מה היתרון בהוצאת דרכון מרוקאי ואזרחות במרוקו?

במידה ותבחרו לפעול לקבלת אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקאי, ולהשתמש בהם לצורך הגשת בקשה לקבלת אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגזית, תוכלו להנות מכל היתרונות שמנינו לעיל, וביניהם הזכות למגורים באירופה, עבודה באירופה, לימודים אקדמאיים באירופה והשקעות נדל"ן באירופה.

מעבר לאלו, קיימות עוד הטבות רבות ונוספות השמורות לאזרחים של המדינות החברות באיחוד האירופאי. יתרה מכך, בעלי דרכונים מרוקאיים נהנים מגישה חופשית ונוחה לכל מדינות ערב. הוצאת דרכון מרוקאי היא פשוטה יחסית ואורכת בדרך כלל פרק זמן של סביב ה – 12 חודשים.

 

כיצד אדע אם יש לי זכאות לקבלת דרכון מרוקאי ואזרחות מרוקנית?

אם אתם יהודים ילידי מרוקו, או שההורים שלכם או הסבים \ הסבתות שלכם נולדו במרוקו, סביר מאוד להניח שאתם עומדים בקריטריונים לקבלת אזרחות מרוקאית וגם דרכון מרוקאי (גם אם אתם עצמכם נולדתם מחוץ למדינת מרוקו).

ישנם מקרים יוצאי דופן שניתן לקבל בהם אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקני גם ללא הוכחת זיקה למדינת מרוקו או קשר דם לאדם אשר נולד במרוקו. עם זאת, בסיטואציה מסוג זה, יתכן בהחלט שהליך קבלת האזרחות המרוקאית יהיה סבוך יותר.

 

הוצאת דרכון מרוקאי ואזרחות מרוקאית – במה זה כרוך?

אמנם הגשת בקשה לקבלת אזרחות מרוקנית עם דרכון מרוקאי היא פחות מורכבת מתהליך קבלת האזרחות הזרה במרבית המדינות האחרות בעולם, אך תהליך זה עדיין מצריך טיפול מקצועי ומסודר והשקעה של סכומי כסף לא מבוטלים.

על מנת שתוכלו להוכיח כי יש לכם זיקה למדינת מרוקו, תצטרכו לצרף לבקשה שלכם לקבלת דרכון מרוקאי ואזרחות מרוקאית מגוון אסמכתאות שיוכיחו שיש לכם קרבה אישית או משפחתית ליוצאי מרוקו.
אילו מסמכים תידרשו להציג? זה כבר שונה ממקרה למקרה. לעתים, כדי להוכיח זיקה למרוקו, יבקשו מכם להציג אישור תמצית רישום ממרשם האוכלוסין, או תעודת לידה של הוריכם, תעודת נישואים וכדומה. הרשויות במרוקו דורשות כי אישורים אלו יהיו בשפה המרוקאית ובעלי תיקוף נוטריוני שנועד להבטיח את אמיתותם ואמינותם.

יתכן מאוד שתצטרכו גם לדאוג לקבל מסמכים במרוקאית מטעם גורמי הממשל המרוקאיים, וכן לתרגם את מסמכים שבבעלותכם מעברית לשפה המרוקנית. לשם כך נדרשת היכרות טובה מאוד עם השפה המרוקאית או לפחות צרפתית. לפיכך במצב בו אינכם מדברים לא צרפתית ולא מרוקאית שוטפת, אתם עשויים להזדקק לשירותיהם של עורך דין או גורם מייצג אחר הדוברים את שפת המקום, שידאגו להסדיר עבורכם את ההיבטים הביורוקרטיים של הטיפול בבקשתכם לאזרחות, מול הרשויות המרוקניות.

 

כמה עולה לנו להוציא אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקאי?

היתרון בתהליך של הגשת הבקשה לקבלת דרכון מרוקאי ואזרחות מרוקנית, הוא שבמרבית המקרים, על מנת לקבלם לא תידרשו לנסוע למדינת מרוקו במיוחד. במקרים ספציפיים, למשל במידה ואתם תושבים ישראליים ומעוניינים לקבל אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקאי, אך אינכם ילידי מרוקו – כן יכול להיות שכחלק מתהליך הוצאת הדרכון המרוקני תצטרכו לנסוע למרוקו, אך מדובר במרבית המקרים בנסיעה חד פעמית שמטרתה להסדיר את קבלת האזרחות במרוקו.

מבחינה כספית, הוצאת דרכון מרוקאי ואזרחות מרוקנית, כוללת מספר מרכיבים שכל אחד מהם נושא עלות נפרדת. מרבית הבקשות לדרכון מרוקאי מטופלות בעלות כוללת של אלפי שקלים בודדים, ובנוסף תשלום עבור סיוע מנותני שירותים שונים: כגון תשלום על תרגום מקצועי של מסמכי הבקשה לשפה המרוקאית, תשלום לנוטריון או עורך דין שיבצעו אימות נוטריוני של מסמכי הבקשה שלכם והרכיבים המלווים אותם וכדומה.

 

האם משתלם לי להשקיע בתהליך קבלת אזרחות מרוקאית ודרכון מרוקאי?

בהגשת בקשה לאזרחות מרוקאית ודרכון מרוקאי, נדרשת הצגה של אישורים ושלל הוכחות עם תיקוף נוטריוני והכל בתרגום למרוקאית. שירותים אלו, כאמור, מצריכים לרוב מעורבות של גורמים מקצועיים המתמחים בטיפול בתחום קבלת אזרחות זרה ודרכונים זרים, כרוכים בעלויות ומייקרים את תהליך הוצאת הדרכון האירופאי.

עם זאת, ראוי לציין כי במידה ותאושר בקשתכם לקבלת דרכון מרוקאי ואזרחות מרוקנית, תוכלו לקבל גם דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי, שהם דרכונים נחשקים של מדינות החברות באיחוד האירופאי. השגת אזרחות בפורטוגל או ספרד וקבלת דרכון אירופי ספרדי או פורטוגזי, יעניקו לכם הזדמנויות מגוונות ללימודים, מחיה ופרנסה ברמת החיים הגבוהה השמורה לתושבי מדינות האיחוד האירופאי. כלומר, הוצאת אזרחות מרוקאית הוא למעשה הזדמנות להרוויח שני דרכונים במחיר של אחד, עם שלל אפשרויות אטרקטיביות עבורכם ועבור בני משפחתכם.

 

מרוקו

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי