העולם הפיננסי של ישראל מול העולם הפיננסי של פורטוגל – ראש בראש

משבר הקורונה גרם לפגיעה משמעותית בבריאות וגם בכלכלה של כל מדינות העולם ובפרט גם של ישראל.

אך כידוע כל משבר הוא גם הזדמנות ומדובר הזדמנות לא רעה בכלל למצוא השקעות מבית ומחוץ.

 

המשבר של שנות ה-2000

ישנן נקודות רבות המגדירות כלכלות של מדינות שונות. אך קיימים גם זעזועים כלל עולמיים כמו למשל משבר הסאב פריים של שנת 2008. משבר זה הראה את כל נקודות התורפה של כלכלת פורטוגל. התוצר של המדינה היה נמוך מאוד והיא נכנסה לקשיים וחובות רבים שהושפעו גם ממצבה הרעוע לפני המשבר.

גם על כלכלת ישראל המשבר השפיע וגרם לערעור הבנקים והמשכנתאות. ובכלל אם נסתכל על כל העולם, המשבר הזה יצר ניפוץ של בועת הנדל"ן. אך, בנדל"ן בסוף תמיד תהיה עלייה. וכמו שכולנו יודעים, כיום במדינת ישראל מחירי הנדל"ן הגיעו לשיאים חדשים.

 

השקעה, השקעה, השקעה

פורטוגל נחשבת למדינה מצוינת להשקעה, בעיקר בכל הנוגע לתחום הנדל"ן שלה. המחירים בה לקניית דירה הם הרבה יותר זולים ונגישים למשקיע הישראלי. ותוצאה היא רווח הן בשכירות והן במכירה עתידית של הנכס. אגב גם מחיר המחייה שם הוא זול ביותר ולכן מדובר בייעד מדהים לתיירות.

לעומת זאת, השקעה בנדל"ן בישראל היא יקרה הרבה יותר. מדובר על מחירים של מיליוני שקלים לדירה ממוצעת (שלא נדבר על דירות גדולות בערי המרכז). אומנם גם כאן מדובר במעין השקעה בטוחה, אך מנגד עננת בועת הנדל"ן שמאיימת להתפוצץ בכל רגע ממשיכה לרחף מעל ראשם של המשקיעים.

 

ומה המצב אחרי משבר הקורונה?

העניין החושב יותר בהשוואה בין העולם הכלכלי של ישראל ופורטוגל הוא משבר הקורונה. נתחיל ונדבר על הפיל שבחדר. בפועל, אף אחד לא יודע לצפות בצורה מדויקת את ההשפעות של המגפה הבריאותית והכלכלית שפקדה אותנו בשנה האחרונה.

הדרך הנכונה לבחון את העולם הכלכלי הוא על ידי בדיקה של דרך בפעולה של הממשלות בכל אחת מהמדינות, בדיקה של כמות הסגרים שהמדינה נעלצה לעמוד בהם וגם מהי הפגיעה הבריאותית לציבור עצמו.

מבחינת הנזק הבריאותי, ישראל היא כלל הנראה במצב מעט טוב יותר מפורטוגל, אם כי, פורטוגל לא ספגה מכה קשה במיוחד מן המגפה (לעומת שכנותיה). לעומת זאת, אם נסתכל על הפן הכלכלי, ישראל (נכון לדצמבר 2020), נמצאת בסגר שלישי, ללא תקציב סדור ועם מערכת בחירות באופק. המצב אינו יציב וכרגע לא ברור כלל כיצד המשבר הכלכלי שהולך לפקוד את המדינה ישפיע על ההשקעות, הנדל"ן ובכלליות על הכלכלה המדינית.

לעומת זאת, פורטוגל הצליחה לשמר את הכלכלה שלה במצב יחסית יציב, כנראה תוצאה של השיקום והצנע שאותו עברה בשנים שקדמו למשבר הקורונה. ולכן היא נחשבת ליציבה מאוד להשקעות בעיקר בתחום הנדל"ן

 

ביטוח, הדבר החשוב ביותר ליום של אחרי

אם בחרתם להשקיע או לרכוש לעצמכם דירה, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שיש בידכם ביטוח דירה מקיף ומתאים וכמובן במחיר נוח. לכן חשוב לבצע השוואה ובדיקה מעמיקה על הנושא למשל הומי ביטוח דירה.

 

זכוכית מגדלת ושטרות

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי