3 טיפים שימושיים לפני קניית בית ישן

מעוניינים לרכוש בית ישן ולא יודעים כיצד להתחיל? מחפשים פרטים חשובים על רכישת בית מיד שנייה? במאמר זה נעניק לכם 3 טיפים חשובים וחיוניים שיסייעו לכם ברכישה נכונה של בית ישן.

 

רכישה בית הינה עסקה מורכבת שדורשת השקעת כסף, זמן ומחשבה. כאשר אנו קונים דירה אנו מוצאים סכומים גדולים ולכן עלינו לוודא שאנו רוכשים את הדירה בתבונה ומוודאים שהיא מתאימה לצרכים האישיים והמשפחתיים שלנו. דירה יד שניה עלולה להגיע הרוסה ופגועה מהדיירים הישנים שיסתירו מכם את הפגעים בדירה. לפיכך, כאשר אתם מעוניינים לרכוש בית ישן, עליכם לבצע מספר בדיקות שונות שיסייעו ויתרמו לבחירה שלכם.

להלן 3 טיפים חשובים ושימושיים שיסייעו לכם לרכוש דירה בצורה נכונה:

 

טיפ ראשון: קביעת תקציב

טרם בחירת הבית שמתאים לכם ולצרכים שלכם, עליכם לקבוע תקציב שמתאים להכנסות וליכולות הכלכליות שלכם. בשלב זה, ניתן להתייעץ עם יועצי נדל"ן שיסייעו לכם למצוא דירות שמתאימות לתקציב שקבעתם. כאשר אתם קובעים תקציב, שימו לב שבנוסף לכסף שתשקיעו על רכישת הדירה, תידרשו להשקיע כסף נוסף על ארנונה, מסי ועד בית, חיבורים לחשמל ועוד. חשוב לברר מה המחיר על הדירה כולל ואלו מיסים מוטלים עליכם לרבות: הטל השבחה, מס שבח ומס רכישה.

מומלץ לשלם על הדירה בעזרת משכנתא אך אסור להסתמך עליה ולרכוש דירת חלומות שלא תעמדו בתשלום עליה. בעזרת יועץ משכנתאות, בררו מהי יכולת ההחזר שלכם וודאו שאתם תעמדו בתשלומים. על מנת לקבל מידע נוסף על משכנתאות היכנסו למשכנתא אינפו.

 

טיפ שני: אילו בדיקות יש לבצע טרם רכישת דירה ישנה?

כאשר אנו רוכשים דירה ישנה, עלינו לבצע מספר בדיקות חשובות שבעזרתן נוודא שהדירה בטוחה, טובה ומומלצת. להלן מספר דוגמאות לבדיקות חשובות שיש לבצע טרם רכישת דירה יד שניה:

  • בדיקת סביבת המגורים: ראשית, עליכם לוודא שסביבת המגורים שבחרתם מתאימה לכם ולצרכים שלכם. ודאו שאין מסביבה מפגע כלשהו שיפגע באיכות החיים שלכם או תכנון עתידי של בניין או מפעל שיפריע לכם לנהל את אורח החיים שלכם בחופשיות.
  • בדיקה כללית: מומלץ לערוך בדיקה כללית של הדירה ולקבל רושם ראשוני מהמראה והבנייה שלה.
  • בדק בית: מומלץ לשלוח מהנדס בניין מקצועי שיוודא שהבית בנוי בצורה בטוחה.

 

טיפ שלישי: מה עוד צריך לדעת?

טרם ההגעה למשא ומתן על מחיר הדירה, עליכם להתכונן ולאסוף מידע ונתונים על האזור, על מחיר הדירות בסביבה ועל פרמטרים חשובים נוספים כגון: בתי ספר, פארקים, גני ילדים ועוד. כמו כן, מומלץ לאסוף מידע הנוגע לאדם ממנו תרכשו את הדירה ולמצב הכלכלי.

אם אתם מעוניינים שעבודת חיפוש הדירות תבוצע בצורה מקצועית, יעילה ומהירה תוך זמן קצר, מומלץ לרכוש מתווך שיבצע עבורכם את העבודה וימצא את הדירה המתאימה ביותר עבורכם.

בלוני דיבור

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

0
דרכונים שלקוחותינו קיבלו
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי