3 שלבים להשגת דרכון פורטוגלי

דמיינו שאתם יכולים להגיע כמעט לכל מדינה ללא ויזה או אישור מיוחד מראש.

מסתבר שזה אפשרי! איך מוציאים דרכון פורטוגלי וכל מה שחייבים לדעת בנושא.

עו"ד תעבורה מתעסק בעיקר בדוחות תנועה ותביעות עקב עבירות תנועה, אך לאחרונה התווסף תחום חדש ומעניין לחברה הישראלית והוא הדרכון הפורטוגלי! רבים מכם וודאי ראו בפרסומות את האפשרות שנפתחה להמון ישראלים יהודים להוציא דרכון פורטוגלי ובעצם לקבל אזרחות פורטוגלית. ישנה תלות בין דרכון פורטוגלי שמות משפחה ומוצאו של מבקש הדרכון, כך שלא כל אדם ישראלי יכול להגיש בקשה אלא רק אנשים מסוימים.

 

אזרחות

חוץ משם של מקצוע בבית ספר, אזרחות גם מגדירה מי האנשים המרכיבים את המדינה, כלומר האזרחים שלה. להיות אזרח במדינה זאת הגדרה שונה מלהיות תושב של מדינה. בגדול אזרחות מעניקה אישור כניסה לארץ וביצוע הליכים משפטיים כגון קניית דירה או עבודה במדינה שאליה שייכת האזרחות. מדינת ישראל מאפשרת לכל אדם להחזיק בשתי אזרחויות כך שמבקשי דרכון פורטוגלי לא מוותרים או פוגעים באזרחותם הישראלית.

 

שלב ראשון – בדיקת זכאות

אמנם נראה כי כל אדם יכול להשיג דרכון פורטוגלי אך בפועל אפשרות זאת סגורה רק לזכאים לה. האפשרות לקבל דרכון פורטוגלי לישראלים נתמכת על התקופה של גירוש ספרד בה אנשים מפורטוגל ומספרד הוגלו למדינות ערב באפריקה ובאסיה וההנחה הגורפת שמשם הרבה מהצאצאים שלהם עלו לארץ ישראל.

בגדול על מנת לוודא זכאות יש למצוא את שם המשפחה שלכם במאגר שמות המשפחה אשר זכאים אוטומטית לקבלת הדרכון או ברשימה אשר במידה ושם המשפחה שלכם מופיע בה אתם אולי זכאים לקבלת הדרכון, יותר משמות אשר לא מופיעים בכלל. מעבר לשמות המשפחה יש התייחסות גם לרישומים הפליליים של המבקש ולגילו (מעל לגיל 18).

 

שלב שני – מסמכים ואישור

לאחר שימצא כי המבקשים זכאים לקבל את האזרחות ואת הדרכון בעקבותיה יש להגיש לקהילה היהודית בפורטוגל, אשר אמונה על אזרחויות של יהודים, טפסים רבים אשר כוללים מידע אישי ותעודות אשר מאשררות את מוצאו של המבקש והיותו יהודי. הקהילה היהודית קוראת ואם תאשר הבקשה תועבר לממשלת פורטוגל.

 

שלב שלישי – ממשלת פורטוגל!

מאיימת כמו שנשמעת, ממשלת פורטוגל לא מאשרת כל בקשה שמגיעה אליה ולכן בשלב זה מומלץ מאוד לפנות לעורך דין אשר יהיה הגורם המתווך מול פורטוגל. יש להגיש טפסי בקשה בשפה של פורטוגל ולאחר שמתקבל אישור מהממשלה הדרכון מונפק, חוקי ומוכן.

הוצאת דרכון פורטוגלי, ובהתאם אזרחות פורטוגלית, הוא הליך מאוד ארוך ודיפלומטי, לא כדאי לעמוד מולו לבד! תחילה יש לבדוק זכאות ובמידה ונמצאתם זכאים יש להשיג טפסים ותעודות לקהילה היהודית בפורטוגל ולממשלת פורטוגל. בכל שלב יש לקבל אישור להמשך בתהליך לשלב הבא.

 

מזוודה ודרכון

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי