4 שינויים בחוק הגרמני שאולי יסדר לכם אזרחות גרמנית!

בשנים האחרונות בית המחוקקים הגרמני קבע מספר תקנות חדשות הנוגעות לזכאות לקבלת אזרחות גרמנית, באופן המאפשר לישראלים רבים להוציא דרכון אירופאי מבוקש. אז מהם השינויים בחוק הגרמני שיכולים לסדר לנו אזרחות גרמנית? מוזמנים לקרוא ולגלות

 

מה היתרונות בהוצאת דרכון אירופאי?

ישראלים רבים בודקים את זכאותם להוצאת דרכונים זרים, כאשר אחד הדרכונים המבוקשים הוא הדרכון האירופאי, בו מחזיקים קרוב למיליון ישראלים. אז מה הסיפור של הדרכון האירופאי ההופכים אותו לדרכון כל כך מבוקש בקרב ישראלים רבים?

לדרכון האירופאי קיימים לא מעט יתרונות, כאשר בין הבולטים מביניהם הם: הזדמנות כלכלית (אפשרות לחיות ולעבוד במדינות האיחוד האירופאי), אין צורך בהוצאת וויזה לארה"ב, לימודים אקדמאיים מסובסדים, הטבות מס ומכס ועוד.

מה היתרונות בהוצאת דרכון אירופאי

זכאות לקבלת דרכון גרמני

גרמניה היא אחת המדינות המתועשות והמובילות באיחוד האירופאי ובהתאם לכך, לאזרחות גרמנית קיים ביקוש רב. במהלך השנים, ובעקבות עליית המשטר הנאצי לשלטון, נשללה האזרחות הגרמנית מיהודים רבים, בשל סיבות פוליטיות וכן סיבות של גזע או דת וכיום, בעקבות שינויים בחוק הגרמני, צאצאיהם יכולים לפתוח בהליך להשבת האזרחות הגרמנית.

זכאות לקבלת דרכון גרמני

מהם השינויים בחוק הגרמני המקלים על קבלת דרכון גרמני?

בשנים האחרונות, בית המחוקקים בגרמניה קבע מספר תקנות חדשות המקלות עם הזכאים לקבלת דרכון גרמני ובין השינויים הבולטים בחוק הגרמני שתורמים לכך, נמצאים:

שנות לידה

במסגרת הקלות הנוגעות לשנות לידה, בוטלו הגבלות שונות כמו למשל, זכאות לקבלת אזרחות גרמנית בתנאי כי שנת הלידה היתה לאחר תאריך 01.04.1953. כיום, גם צאצאים לאם גרמניה שנולדו לפני 01.04.1953, יהיו זכאים לקבלת דרכון גרמני.

ויתור על אזרחות קיימת

עד לפני מספר שנים, גרמניה החזיקה במדיניות נוקשה בכל הנוגע לאזרחות כפולה. אך כיום, במרבית המקרים, ניתן יהיה להחזיק גם בדרכון ישראלי וגם בדרכון גרמני.

שירות צבאי

כחלק מההקלות בקבלת דרכון גרמני, בוטלו התניות שונות הנוגעות לשירות צבאי, כמו שלילת האזרחות הגרמנית בגין שירות צבאי וולונטרי.

אפליה מגדרית

במהלך שנת 2020 קבע בית המחוקקים הגרמני כי, גם צאצאי נשים גרמניות, אשר נולדו לפני שנת 1953, יהיו זכאים לקבלת אזרחות גרמנית.

 

כיצד ניתן לעקוב אחר החוקים והתקנות החדשות?

בתקופה האחרונה, בית המחוקקים בגרמניה אכן מגלה גמישות בתנאי הזכאות להוצאת דרכון גרמני, באופן הבא לידי ביטוי בשורת תקנות מקלות כפי שראינו עד כה. על מנת להתעדכן בכל התקנות החדשות וההקלות הרלוונטיות למקרה הספציפי שלכם, חשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום.

 

לסיכום

דרכון גרמני הוא אחד הדרכונים האירופאים המבוקשים, כאשר בעקבות שורה של תקנות מקלות ושינויים בחוק, כמו ביטול הגבלות הנוגעות שנות לידה, שירות צבאי, אפליה מגדרית ושירות צבאי, הפכו את תהליך הוצאת הדרכון הגרמני לנגיש וזמין עבור ישראלים רבים.

4 שינויים בחוק הגרמני שאולי יסדר לכם אזרחות גרמנית!

רוצה לחזור לחלק ספציפי בעמוד?
סוכנות לדרכונים אירופאים
השער לאירופה

אנו בסוכנות 'השער לאירופה' עזרנו לאלפי ישראלים לקבל אזרחות אירופאית.

דרכונים שלקוחותינו קיבלו
0
מי זכאי לדרכון?

אם אתם צאצאים למשפחה מארצות אשכנז תהיה לכם אפשרות לקבל דרכון מאותה מדינה, ואם אתם מבני עדות המזרח, יש לכם סיכוי נהדר לקבל דרכון פורטוגלי.

השלבים לקבלת דרכון!

כדי להתחיל את התהליך, תצטרכו לבדוק את זכאותכם לקבלת אזרחות אירופאית, ולאחר שהתברר זכאותכם, אנו בסוכנות נלווה אתכם צעד אחר צעד עד שיהיה לכם דרכון אירופאי ביד.

תהיו בטוחים שאצלנו לא תרגישו את הקושי והטרחה בדרך לאזרחות אירופאית.

בדיקת זכאות לדרכון אירופאי

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לבדוק את זכאותכם זה למלא את הטופס, אנו נבצע את הבדיקות הנדרשות, ללא שום עלות או התחייבות!

ובמקרה שאתם זכאים אנו ניצור אתכם קשר!

בדקו את זכאותכם לקבלת דרכון אירופאי ללא עלות וללא התחייבות!
דרכונים אירופאיים
למעלה ממיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי